Osmancık Muhtarlar Derneği

                                          

Saat
BEYOĞLU
Şehit Aybüke öğretmen adına köyünde iftar verildi

Tekmen Bölgesel Kalkınma Dayanışma Yardımlaşma Eğitim Kültür Gençlik ve Spor Derneği´nin (Tekmender) her yıl geleneksel olarak Ramazan ayı boyunca düzenlediği iftar yemeğinde bir araya gelen Tekmenliler, bu kez şehit müzik öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın´ın adına verilen iftarda aynı sofrada buluştu.

“Böyle bir acı hiçbir aile tarafından yaşanmasın”

Şehit müzik öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın´ın babası Sadık Yalçın, kızı adına iftar yemeği verdiklerini belirterek, “Öncelikle kızımız adına düzenlediğimiz bu iftar yemeğine gelen tüm akrabalarımıza, dostlarımıza ve kızımızı sahiplenen hemşerilerimize çok teşekkür ederim. Bu mübarek Ramazan akşamı bizlerle birlikte oldular, bizi yalnız bırakmadılar, Allah hepsinden razı olsun. Böyle bir acının hiçbir aile tarafından yaşanmaması dileğimle katılan herkese tekrar çok teşekkür ediyorum” dedi.

Tekmender Başkanı Burhanettin Arslan ise, 5 yıldır düzenlenen iftar programlarının artık geleneksel hale geldiğini belirterek, “Bu akşamda şehit öğretmenimiz için bu iftar programını gerçekleştiriyoruz. Köyde evinde iftar yapan kimse kalmadı. Gelemeyen 3 veya 5 ailemiz var. Onlara da sefer tasları ile yemek gönderiyoruz. Bu hizmeti 4-5 yıldır devam ettiriyoruz. Bundan sonra da devam ettireceğiz. Ramazan´da bu programın yapılmasında halkın yoğun ilgisi oldu. Birlik ve beraberliğe katkı sağlıyor. İftar programına sadece köylüler değil il dışından da yemek vermek için talep oluyor” ifadelerini kullandı.

İftar yemeğine Vali Yardımcısı ve Osmancık Kaymakam Vekili Fikret Zaman, Osmancık Belediye Başkanı Hamza Karataş, İlçe Emniyet Müdürü Adem Yüce, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı İrfan Kıymaz, şehidin ailesinin acısını paylaşan Osmancıklı vatandaşlar, akrabaları ve köylüler katıldılar.

  
1190 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.76495.7880
Euro6.41576.4414
Hava Durumu
Gazeteler

Üyelik Girişi
DEMİR PARK İSKENDER