Osmancık Muhtarlar Derneği

                                          

Saat
BEYOĞLU
Osmancık Kaymakamı Selçuk Aslan Göreve Başladı

15 Temmuz darbe girişiminden sonra başlatılan FETÖ soruşturması kapsamında görevden alınan Cemalettin Demircioğlu´nun ardından Osmancık Kaymakamlığı aday kaymakamlar tarafından yürütüldü. Aday Kaymakamlar Önder Çengel, Adem Balkanlıoğlu ve Abdullah Özübek´in Osmancık´taki görev sürelerinin tamamlamalarının ardından son çıkan valiler kararnamesi ile Osmancık´a asaleten atanan Selçuk Aslan görevine başladı.

Dün göreve başlayan Aslan makamında yaptığı kısa konuşmada Osmancık´ı daha önceden bildiğini ve kendi memleketi olan Kırşehir ile kültürel açıdan yakın olduğunu ifade etti. Eğitim konusuna çok önem verdiğini özellikle vurgulayan Aslan görev süresi içerisinde kurum amirler ve sivil toplum kuruluşları ile uyum içerisinde ve istişareli çalışacaklarını ifade etti.

SELÇUK ASLAN KİMDİR

1978 yılında Kırşehir´de doğdu. İlk ve Ortaöğrenimini Kırşehir´de sırasıyla Hürriyet İlkokulu, Merkez Kale Ortaokulu ve Kırşehir Endüstri Meslek Lisesi Elektrik bölümünde tamamladı. Yüksek öğrenimini İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde 1998´de tamamlayarak lisansüstü çalışmalara başladı. Yüksek Lisansını İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sosyal Yapı ve Sosyal Değişme bilim dalında “ Kovancılar´ ın Sosyal Yapısı” konulu tezinin kabulü ile bitirdi.

 2000 yılında Maliye Bakanlığı´nda başladığı memuriyet hayatında 27 Aralık 2001 tarihinde başladığı Edirne Kaymakam adaylığıyla Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti. Kaymakam adaylığı döneminde Edirne Valiliğinde il stajı, Keşan´ da Kaymakam Refikliği, Bayburt´ta Mülkiye teftiş stajı, Kayseri Tomarza ilçesi, Keşan ve Enez ilçelerinde Kaymakam Vekilliği görevlerinde bulundu. Bu dönemde 12 ay süreyle İngiltere´nin başkenti Londra´da yabancı dil eğitimi ve Anglo- Sakson İdari yapısının İngiltere uygulamasını yerinde inceleme imkânı buldu.

 Yurtdışı dönüşünde MGK Genel Sekreterliğinde Kamu Diplomasisi Kursu ardından katıldığı 89. Dönem Kaymakamlık Kursunu dönem birincisi olarak tamamlayarak Kayseri ili Tomarza ilçesi Kaymakamlığına asaleten atanmıştır.

 15 Nisan 2005 - 12 Ekim 2006 tarihlerinde Kayseri Tomarza Kaymakamlığı,

27 Ekim 2006 - 01 Eylül 2008 tarihlerinde Bingöl-Yayladere Kaymakamlığı,

15 Eylül 2008 - 15 Ağustos 2012 tarihlerinde Elazığ Kovancılar Kaymakamlığı görevlerinin ardından 7 Ağustos 2012 tarih 2012/473 sayılı Kararname İle Rize-Pazar Kaymakamlığı görevine atanan ASLAN İngilizce bilmekte olup, Türkçe Öğretmeni Pınar ASLAN´ la evli olup Selçuk Alp ve Ülkünur Sena adlı iki çocuk babasıdır.

 

  
1035 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.72635.7493
Euro6.33336.3587
Hava Durumu
Gazeteler

Üyelik Girişi
DEMİR PARK İSKENDER