Osmancık Muhtarlar Derneği

                                          

Saat
BEYOĞLU

Osmancık ilçesine bağlı Aşıkbükü köyünde yaşayan çiftin yeni doğan bebeğine 15 Temmuz kahramanı şehit Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir’in ismi verildi.

Aşıkbükü köyünde yaşayan Hafize ve İsmail Arslaner çiftinin yeni doğan bebeğine, çiftin akrabası olan köy muhtarı İshak Aksoy, “Bizim köyümüzde de Ömer Halisdemir kahraman gibi bir çınar yetişsin” diyerek Ömer Halis ismini verdi.

ÇORUM'UN OSMANCIK İLÇESİ'NE BAĞLI AŞIKBÜKÜ KÖYÜNDE YENİ DOĞAN BİR BEBEĞE 15 TEMMUZ KAHRAMANLARINDAN ŞEHİT ASTSUBAY KIDEMLİ BAŞÇAVUŞ ÖMER HALİSDEMİR'İN İSMİ VERİLDİ (İSMAİL KABAKDERE/ÇORUM-İHA)

İSMİ VEREN MUHTAR ALTIN TAKTI

Kahramanın ismini taşıyan, minik Ömer Halis Arslaner’e ismini veren ve hediye olarak tam altın takan köy muhtarı İshak Aksoy yaptığı açıklamada, “15 Temmuz gecesi ülkemiz üzerinde oynan haince oyunun ve işgal girişiminin seyrini değiştiren kahramanımız Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir gibi bir çınarın, bir benzerinin de köyümüzden yetişmesi, kahramanımızın isminin yaşatılması düşüncesi ile yeğenlerimin yeni doğan bebeklerine Ömer Halis isminin verilmesini istedim. Sağolsunlar yeğenlerimde beni kırmayıp yaptığım bu öneriyi kabul ederek kahramanımızın ismini bebeğimize verilmesine izin verdiler. Kendilerine teşekkür ediyor, kahramanımızın ismini taşıyan bebeğimize de hayırlı uzun ömür, vatana millete hayırlı, vatansever biri olarak yaşamasını diliyorum” dedi. 1414 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.76495.7880
Euro6.41576.4414
Hava Durumu
Gazeteler

Üyelik Girişi
DEMİR PARK İSKENDER